Fond na podporu škôl BCSA vznikol v roku 2004 na základe našich skúseností s pomocou českej a slovenskej školy postihnutej povodňami v roku 2002 a zistení, ako to zmenilo ich výučbu anglického jazyka. Každý rok bola vybraná škola striedavo z českých a slovenských škôl. Patria sem české základné školy v Brne, Ostrove, Plzni, Tábore a gymnázium v ​​Olomouci; dve slovenské základné školy v Košiciach, jednu v Spišských Vlachoch, ďalšiu v Starej L'ubovni a gymnázium v ​​Sučanoch.

V roku 2018 BCSA darovala škole pre mimoriadne nadané deti ( Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium ) v Bratislave. Škola využila náš grant na zriadenie knižnice v anglickom jazyku. Zástupca študentov napísal: „Keďže máme ďalší učebný zdroj, môžeme tieto knihy použiť na ďalší rozvoj našich čitateľských zručností bez toho, aby sme sa museli spoliehať iba na učebnice. To tiež podporuje náš zmysel pre umelecké využitie jazyka a dáva nám lepší prehľad o anglickej literatúre.“

V roku 2019/20 boli poskytnuté granty dvom slovenským základným školám pre rómske deti pri Prešove. Jedna v  Rokycanoch  , ktorá bola otvorená v septembri 2018 so 65 žiakmi, využila videoprojektor. V decembri 2019 navštívili prezidentku Čaputovú dvaja žiaci, ktorí si vybrali ich kresby na vianočné pohľadnice.

Druhá v  Jarovniciach,  založená pred viac ako 50 rokmi, získala materiály na podporu svojich rozsiahlych umeleckých aktivít, ktoré získali mnohé ocenenia na detských výstavách.

V roku 2021 bol udelený grant spoločnosti  The Prague Shakespeare Company  na podporu mladých ľudí navštevujúcich jej produkcie v anglickom jazyku; zľavnené vstupenky budú ponúkané školám vyučujúcim anglický jazyk.

Grant 2022 získal Masarykov ústav vyšších štúdií , súčasť Českého vysokého učení technického v Prahe. Jej knižnica zakúpila vzdelávacie pomôcky (slovníky, učebnice a CD) na výučbu anglického jazyka pre svojich doktorandov a tiež študentov Univerzity tretieho veku.

Grant na rok 2023 získala základná a materská škola v Radvani nad Laborcom na severovýchode Slovenska. Angličtinu sa tam učí 76 žiakov zo šiestich okolitých obcí. Škola dar využíva na nákup učebníc, zošitov a učebných pomôcok pre svoje vyučovacie projekty.

V roku 2024 bol udelený grant gymnáziu a strednej odbornej škole v Čáslavi v Čechách